środa, 15 lutego 2017

Nice place for living - pod lupą pokój dziennySalon w naszych domach powinien łączyć w sobie dwie funkcje: wypoczynkową oraz reprezentacyjną. Niezależnie od tego jakim rozkładem i metrażem dysponujemy podczas urządzania salonu stawiajmy na jego funkcjonalność – to właśnie w salonie spędzamy najwięcej czasu, odpoczywamy, relaksujemy się po pracy, oglądamy TV oraz przyjmujemy tam gości, zatem pomieszczenie to łączy w sobie kilka funkcji.
Podczas urządzania naszego salonu postawiliśmy na nieśmiertelne brązy, beże oraz poprzeplataliśmy to elementami srebra i złota. Niestety, nasz salon do największych nie należy,  dlatego przy jego urządzaniu musieliśmy się wiele nakombinować, aby wszystko w nim pomieścić. Aby optymalnie wykorzystać posiadaną przestrzeń zdecydowaliśmy się na narożnik oraz ławo-stół. Narożnik posiada funkcję spania co w przypadku wizyty gości pełni funkcję sypialną – osobiście bardzo polecam takie rozwiązanie. Z kolei posiadany przez nas stolik kawowy jest rozkładany do rozmiarów stołu jadalnego. Ta funkcjonalność ostatecznie przekonała nas do tego zakupu, początkowo rozważaliśmy postawienie stołu wraz z krzesłami na stałe w salonie, ale takie rozwiązanie bardzo przytłoczyłoby naszą przestrzeń życiową – dzisiaj dzieciaki mają miejsce do zabawy.

Pokój dzienny


Pokój dzienny


Pokój dzienny


Pokój dzienny


 


Styli w urządzaniu mieszkania jest wiele, nieważne na co postawisz, ważne abyś czuł się w nim dobrze, dlatego podczas planowania aranżacji  warto wykorzystać już dostępne i sprawdzone sposoby, które przypadną nam do gustu. Dzisiaj w sieci znaleźć można wiele ciekawych pomysłów i rozwiązań, które przypadną do gustu. Style oczywiście można mieszać ze sobą ale najlepiej zdecydować się na dominację jednego. Trendy w urządzaniu mieszkań szybko się zmieniają, więc polecam trzymać się klasyki, wybierać dobre jakościowo sprzęty, które posłużą nam przez wiele lat :) Co do dekoracji, tu już można bardziej poszaleć i dać się ponieść fantazji.

Dekoracje kreują nastrój i klimat mieszkania

 Ja już nie mogę doczekać się stojącego przede mną wyzwania jakim będzie pokój dzienny mojego nowego domku, czekam na ten moment z niecierpliwością a tymczasem ciągle zbieram inspiracje....
Jest tyle kwestii do przemyślenia, począwszy od koloru ścian, przez oświetlenie i umeblowania dotarwszy do ostatniej bazy dekorawania, która również nie powinna być kwestią przypadku.
Podobno diabeł tkwi w szczegółach, może coś w tym jest?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz