wtorek, 7 lutego 2017

Od czego zacząć dzień, czyli zdrowe śniadanie

Zdrowe śniadanie to podstawa


Dzień należy dobrze zacząć.... ale jak to zrobić gdy to zwykle z rana brakuje nam najwięcej czasu.
Podstawą dobrego dnia powinno być pełnowartościowe śniadanie - tak twierdzą dietetycy, lekarze i trenerzy personalni. O tym wiedzą wszyscy, ale nie wszyscy tak robią. Aby, z rana wygospodarować czas na zdrowe śniadanie, trzeba dzień rozpocząć ze znaczną rezerwą czasową, tak aby nie musieć niczego robić w biegu. Łatwo się mówi, ale trudniej robi. Gdy z rana budzik mówi: "WSTAWAJ" a łóżko szepcze "zostań" i nagle czujesz się jak przyspawana do materaca.... Co robić? Jak to pokonać?
Ja najczęściej decyduję się na krótkie drzemki, więc mój budzik uwzględnia nie tylko rezerwę potrzebną na "dobry start", ale również czas na dobudzenie się i rozciągnięcie w łóżku.

Krok drugi, jak już wstałam to należy odżywić swoje ciało i umysł (oraz napoić).
To co zjemy z rana ma wpływ na nasz poziom energii w ciągu dnia, także zadbajmy, aby posiłek był urozmaicony i przygotowany ze świeżych składników.

Poranek, to jest również dobry moment na przygotowanie, zdrowych przekąsek po które będziemy sięgać w trakcie dnia (my oraz nasi domownicy). Najzdrowsze oczywiście są świeże warzywa i owoce. Można pokusić się również na suszone owoce, bakalie i orzechy ale należy przy ich spożyciu pamiętać o ich zwiększonej wartości kalorycznej. Dobrą przekąską również będzie sięgnięcie po jogurt naturalny albo kefir. Zdrowego początku dnia życzę i wysokiego poziomu energii:)

A może sok ze świeżych owocówŚwieże owoce i warzywa to świetny wybór na drugie śniadanie


Marchewka i seler... samo zdrowieMarcheweczki, rzodkieweczki i brokułekBrak komentarzy:

Prześlij komentarz