środa, 19 kwietnia 2017

Część dzienna - salon plus jadalnia - moja 1wsza wizualizacja

Projekt części dziennej
Część dzienna w naszym domku to będzie powierzchnia około 40 m. Dzisiaj z racji większej ilości czasu postanowiłam w wersji elektronicznej przelać swoje wizje i marzenia by jeszcze bardziej zobrazować swoje plany i marzenia.to oczywiście początek mojej drogi i nic jeszcze nie jest wersją ostateczną, na razie traktuję jako szkic moich wyobrażeń.
 W moim salonie koniecznie muszą znaleźć się dwie sofy, wygodny i funkcjonalny stolik kawowy, może jakaś dekoracyjna konsola plus oczywiście zabudowa pod telewizor mniej bądź bardziej zabudowana, jeszcze nie mam ostatecznej wizji. Kominek, którego również nie mogę się doczekać będzie w stylu klasycznym. Do zobrazowania pierwszego szkicu mojego mieszkania wykorzystałam kreatora wnętrz online - aplikacja ta jest bardzo szybka, ma bardzo bogatą bazę dostępnego wyposażenia i na pewno jeszcze posłuży mi do opracowania kolejnych wizji wnętrz, przy tym nie wymaga instalacji na własnym komputerze. Ale nie aplikację chciałam dzisiaj opisać, ale salon który udało mi się zwizualizować. Opracowałam dwie wersje: 1wsza bardziej klasyczna, druga zaś bardziej w stylu Hamptons, ciekawa jestem która wersja bardziej Wam się podoba?


Salon wersja klasyczna

Salon wersja klasyczna plus jadalnia w tle

Salon wersja klasyczna widok na ścianę TV

Jadalnia wersja klasyczna

Salon wersja klasyczna
W drugiej wersji mojej wizualizacji pobawiłam się w odmienną stylizację, jaśniejsze kanapy, dodałam zasłony i inną zabudową części medialnej pokoju. Coraz bardziej przekonuję się do urządzenia mieszkania w bardziej jasnych odcieniach, ciekawa tylko jestem jak z utrzymaniem porządku, w takich pomieszczeniach? Macie jakieś doświadczenia w tym temacie? Wizualnie jasne wnętrza prezentują się świetnie, a co Wy o tym sądzicie?

Jadalnia - jasna kolorystyka

Salon - wersja w jasnej kolorystyce

Salon - wersja w jasnej kolorystyce

Salon - wersja w jasnej kolorystyce z widokiem na jadalnię
Salon - wersja w jasnej kolorystyce
Salon - wersja w jasnej kolorystyce
W salonie bardzo kluczowa jest również kwestia kominka, poniżej wersje które biorę pod uwagę, piszcie również swoje typy:

1. Kominek w marmurowej ścianie


 2.Kominek w klasycznej obudowie jasny marmur

3. Kominek w klasycznej obudowie w kolorze piaskowym

 Muszę jeszcze popracować na tymi wizualizacjami i przemyśleć to wszystko jeszcze raz.... 

A jeżeli ktoś chce podpatrzeć moje pierwsze szkice kuchni to znajdzie je po tym linkiem KUCHNIA

4 komentarze:

 1. My w salonie zrezygnowaliśmy z okna pojedynczego oraz z podwójnego za kanąpą , zostało tylko to duże okno. I teraz zastanawiam się czy nie będzie za ciemno. Ale nie chcieliśmy mieć widoku na taras . Okna w jadalni zostawiliśmy wszystkie.

  OdpowiedzUsuń
 2. a na jaką stronę wychodzą okna salonowe? najmniej światła będzie wpadać z kierunku północnego, jeżeli okna wychodzić będą na pozostałe strony powinno być jasno w salonie, szczególnie, że wspaniałym doświetleniem jest przecież jadalnia :) my w salonie również zrezygnowaliśmy z pojedynczych drzwi tarasowych oraz zdecydowaliśmy się na zmniejszenie największych przeszkleń....ale myślę że będzie jasno...

  OdpowiedzUsuń
 3. Zdecydowanie salon w jasnej kolorystyce. Wnętrze jest bardzo eleganckie i lekkie. Nadal jest klasyczne, ale jest to nowoczesna klasyka. Projekt super! Mam pytanie: w jakim programie była robiona wizualizacja?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo za przedstawienie swojej opinii, też skłaniam się ku wersji w jasnej kolorystyce. Wizualizację zrobiłam na stronie pod poniższym linkiem: https://roomstyler.com/

   Usuń