sobota, 22 kwietnia 2017

Projekt kuchni - wizualizacjaProjekt kuchni - wizualizacja


Po salonie i jadalni czas na przelanie moich wyobrażeń o przyszłej kuchni, jak dla mnie najważniejszego pomieszczania. To właśnie w kuchni spędzamy znaczną część naszego rodzinnego życia, dlatego podczas pierwszych przymiarek do przelania moich oczekiwań musiałam wziąć pod uwagę dwa kluczowe warunki:
muszę mieć dość miejsca do przechowywania oraz w kuchni musi być miejsce do posiedzenia, stąd wstępny plan z mini wyspą, która będzie stanowić również funkcję stołu, przy którym na szybko będzie można zjeść albo po prostu posiedzieć. Powierzchnia mojej nowej kuchni niestety nie powala rozmiarem :( i będzie dość niewielka w stosunku do pozostałych pomieszczeń, a z racji moich zamiłowań do kucharzenia muszę zastosować jak najbardziej efektywne metody przechowywania, tak aby w nowym domu pomieścić wszystkie swoje ukochane sprzęty :)


Projekt kuchni - wizualizacja
Projekt kuchni - wizualizacja

Projekt kuchni - wizualizacja
Projekt kuchni - wizualizacja

Projekt kuchni - wizualizacja

Projekt kuchni - wizualizacja

Projekt kuchni - wizualizacja

Projekt kuchni - wizualizacja

Projekt kuchni - wizualizacja
I na sam koniec umieszczam wstępny plan rozmieszczeń w mojej kuchni, który posłużył mi do wygenerowania tych wizualizacji. Do kuchni będą prowadzić dwa wejścia : pierwsze bezpośrednio z holu, jest to dość praktyczne rozwiązanie ze względów logistycznych, po wniesieniu zakupów bardzo łatwy jest dostęp do kuchni. drugie wejście do kuchni będzie już od strony jadalni. Zastanawiam się nad drzwiami, ale bardziej skłonna jestem z nich całkowicie zrezygnować.
Wstępny plan kuchni
 
Ta pierwsza koncepcja kuchni przysparza mi najwięcej bólu głowy, cały czas mam wrażenie, że o czymś zapomniałam, że jeszcze muszę to przemyśleć, wszak w kuchni nie jest tak łatwo wprowadzać wszelkie zmiany dlatego muszę jeszcze to wszystko przemyśleć, jeszcze raz i na nowo, jedno wiem na pewno, mam już jakiś punkt odniesienia i wiem od czego zacznę a co pokaże praktyka, no cóż, pożyjemy, zobaczymy...4 komentarze:

 1. Wciąż czytam , że kran pod oknem to niefunkcjonalne wyjście. A Pani robi tak jak na zdjęciu? Będzie można otworzyć okno? Czy tylko uchylić.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak to prawda, kran pod oknem nie jest za bardzo funkcjonalny ze względu na otwieranie okna, dokładnie taki problem mam w moim obecnym mieszkaniu - pomimo takich niedogodności bardzo lubię to rozwiązanie, lubię patrzeć przez okno podczas zmywania naczyń, może dlatego nadal upieram się przy takim rozwiązaniu.... kuchnia umieszczona w domu na parterze nie wymaga również wszystkich tafli w pełni otwieranych...

   Usuń
 2. Lodowce bym zmienila miejsce z drugiej stronh ciagu, blusko zlewu, a w miejscd lodowki wysoka szafke. Ułatwi to codzienne funkcjonowanie i zyska sie sporo miejsca na przechowywanie.
  Albo zamienilabym zlew z kuchenka, ale to trudne bk przy oknie trudno montowac wyviag :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo ciekawe rady, muszę przyznać, że rozważałam opcję z lodówką z drugiej strony, wydaje się być bardzo kuszące takie rozwiązanie :) nadal biję się z myślami jakie rozwiązanie będzie najlepsze :) po mojej głowie chodzi jeszcze rozwiązanie z przeniesieniem kuchenki na wyspę..

   Usuń